Usługi

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnych krematoriów dla zwierząt

Podpowiadamy, dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnych krematoriów dla zwierząt. Zdecydowana większość właścicieli zwierząt domowych traktuje je jak członków rodziny. Badania naukowe dowiodły, że posiadanie zwierzaka to doskonały sposób na wsparcie leczenia wielu chorób psychicznych, dlatego posiadanie przynajmniej jednego zwierzaka w domu to bardzo dobre rozwiązanie. Co jednak zrobić, gdy nasze pupile odejdą z tego świata? Śmierć ukochanego psa lub kota to ogromny cios.

Pożegnanie się z nimi w odpowiedni i godny sposób jest głównym zmartwieniem właścicieli, którzy są głęboko przywiązani do swoich zwierząt. Obecnie usługa kremacji zwierząt jest popularna na całym świecie, także w Polsce. Czy krematorium dla zwierząt to najlepsze rozwiązanie, gdy umiera nasz ukochany pupil? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w dzisiejszym artykule.

Co polskie prawo mówi o trzymaniu zwierząt?

Jeśli spędzamy część naszego życia z naszym psem lub kotem, to zupełnie naturalne jest, że przywiązujemy się do niego. Jak więc się z nim pożegnać i sprawić, by ta sprawa na długo pozostała w naszej pamięci? Niektórzy decydują się na pozostawienie szczątków zwierzęcia na swojej działce lub w ogródku. Czy jest to możliwe w świetle obowiązującego prawa? Polskie prawo wyraźnie mówi, że trzymanie zwierząt na terenach prywatnych jest całkowicie zabronione. Jeśli ktoś zakopał kota lub psa na swojej posesji, może ponieść bardzo nieprzyjemne konsekwencje prawne. Kary za to mogą być surowe, dlatego zdecydowanie odradzamy. Czy jest więc jakiś dobry sposób na pochowanie zwierzęcia, który nie budzi żadnych wątpliwości moralnych? Okazuje się, że tak. Istnieją nawet dwa rozwiązania. Pierwsza opcja, która jest tańsza, polega na tym, że możemy skorzystać z usług utylizacji zwierząt gabinetu weterynaryjnego. Niestety dla wielu właścicieli czworonogów jest to rozwiązanie całkowicie nie do zaakceptowania, ponieważ padlina zwierzęcia spalana jest wraz z resztą odpadów. Oczywiście jest to całkowicie legalne, ale bardzo wątpliwe moralnie. Jeśli chcemy, aby nasze psy były traktowane z godnością po opuszczeniu tego świata, mamy drugą opcję. Chodzi o krematoria dla zwierząt.

Krematorium dla zwierząt – jak to działa?

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnych krematoriów dla zwierząt
Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnych krematoriów dla zwierząt

Krematorium dla zwierząt to miejsce, w którym poddawane są kremacji zwłoki zwierząt domowych. Wielu właścicieli zwierząt domowych podkreśla, że ​​w oparciu o fakty jest to zdecydowanie najlepszy sposób na godne pożegnanie ze zwierzęciem. Rośnie zapotrzebowanie na usługi krematoriów dla zwierząt. Z roku na rok coraz więcej firm oferuje kremacje dla zwierząt. Ponadto istnieją cmentarze poświęcone zwierzętom, na których można zorganizować godne pochówki. Wszystkie cmentarze dla zwierząt w Polsce działają zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa. Jeden z właścicieli zdecydował się skorzystać z usług krematorium dla zwierząt, aby pochować swoje zwierzę na dedykowanym cmentarzu, mając 100% pewność, że jego maleństwo będzie traktowane z godnością. Jak przygotować zwłoki zwierzęcia do kremacji? Wszystko zależy od tego, gdzie zmarł. Jeżeli śmierć nastąpiła w gabinecie weterynaryjnym, wszystkie czynności będą wykonywane przez wykwalifikowany personel. Z drugiej strony, gdy zwierzę opuszcza gabinet lekarza weterynarii, obowiązkiem właściciela jest ochrona martwego zwierzęcia. Jak? Najpierw załóż rękawice ochronne. Owiń zwierzę w ręcznik lub koc i trzymaj w cieniu.

Jak znaleźć dobre krematorium dla zwierząt?

Czy w dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć profesjonalne krematorium dla zwierząt? Absolutnie nie. Na rynku istnieje wiele specjalistycznych krematoriów dla zwierząt, które cieszą się dobrą opinią w branży. Nic dziwnego, że krematoriów dedykowanych zwierzętom jest tak wiele – wszystko ze względu na duże zapotrzebowanie na tego typu usługi. Właściciele czworonogów chcą mieć możliwość pochowania swoich pociech w jak najbardziej godnych warunkach. Bardzo popularną obecnie usługą jest również kremacja zwierząt, która połączona jest ze specjalną ceremonią pożegnania zwierząt. Zanim zdecydujemy się na kremację zwierzęcia, powinniśmy zapoznać się z jego opiniami w internecie. Nasza rodzina lub znajomi również mogą mieć doświadczenie w korzystaniu z usług takich firm, więc warto spróbować. Gdy już wybierzemy najlepszą firmę, powinniśmy skontaktować się z jej infolinią. Współpracując z konsultantem konkretnego krematorium dla zwierząt ustalamy dogodny termin kremacji i pochówku. Następnie upewniliśmy się, że nasze zwierzaki będą w komorze kremacyjnej. Dodatkowo w dniu kremacji właściciel ma możliwość pożegnania się ze zwierzakiem po raz ostatni.