Motoryzacja

Dlaczego opłaca się korzystać z usług skupu aut?

W chwili obecnej coraz większą popularnością wśród właścicieli samochodów używanych cieszą się skupy aut. Okazuje się, iż w skupie aut bardzo szybko można sprzedać swój stary samochód, a gotówkę otrzymuje się praktycznie od ręki. W dzisiejszym artykule w sposób bardzo dokładny tłumaczymy, dlaczego warto korzystać z usług skupu aut. 

 

Jak sprzedać samochód w skupie aut? Najważniejsze wskazówki

Dlaczego opłaca się korzystać z usług skupu aut?W dzisiejszych czasach każdy dobry skup aut prowadzi swoją stronę internetową, dzięki czemu korzystanie z oferowanych przez niego usług jest znacznie ułatwione. Internet to dzisiaj miejsce, w którym możemy załatwiać praktycznie większość spraw. Nie inaczej jest w przypadku sprzedaży swojego starego samochodu. Bez żadnego problemu możemy sprzedać przez internet swój stary samochód. Na stronie internetowej interesującego nas skupu musimy oczywiście zgłosić najpierw chęć sprzedaży należącego do nas samochodu. W trakcie tworzenia zgłoszenia trzeba odpowiedzieć na kilka istotnych pytań. Zazwyczaj pytania są związane z marką, producentem oraz stanem technicznym naszego samochodu. Skup aut poprosi nas również oczywiście o to, abyśmy podali kilka podstawowych danych na swój temat.

Z kolei wszystkie osoby, które cenią sobie bardziej tradycyjne formy kontaktu, mogą również skontaktować się z przedstawicielem skupu aut w inny sposób. Zamiast wypełniać formularz oraz odpowiadać na różne pytania za pośrednictwem internetu, można do skupu aut zadzwonić. Każdy skup aut z pewnością podaje na swojej stronie internetowej informację o danych kontaktowych, dzięki czemu umówienie się z przedstawicielem skupu aut na sprzedaż samochodu nie będzie żadnym problemem. Bez względu na to, czy wybierzemy formę kontaktu telefonicznego, czy też zdecydujemy się na kontakt w formularzu, z pewnością odpowiedź od pracownika skupu aut otrzymamy w niezwykle szybkim czasie. Każdy skup aut wszystkie transakcje związane z zakupem i sprzedażą samochodów realizuje bardzo szybko, co doceniają ich klienci.

 

Ile czeka się na odpowiedź od skupu aut?

Zazwyczaj na odpowiedź od skupu aut nie trzeba czekać długo. Na odpowiedź czeka się maksymalnie 2 dni robocze, jednak zazwyczaj cała ta procedura trwa nawet kilka godzin. W sytuacji, gdy odpowiedź uzyskana ze skupu okaże się odmowna, to oczywiście nie musimy się poddawać. Istnieje ogromna ilość skupów aut – któryś z nich na pewno skorzysta z naszej oferty. Warto również wiedzieć o tym, że odpowiedzi odmowne zdarzają się w skupach aut znacznie rzadziej. Przeważnie uzyskuje się odpowiedzi pozytywne razem z zaproszeniami na spotkanie. Na spotkanie do skupu aut musimy oczywiście udać się swoim samochodem. Specjaliści ze skupu aut muszą dokonać jego profesjonalnej wyceny. 

W trakcie spotkania w skupie aut rzeczoznawca będący pracownikiem skupu bądź wykonujący swoją pracę na zlecenie, dokona oceny stanu technicznego samochodu. Na podstawie tej oceny realizuje się później wycenę samochodu. W takiej sytuacji trzeba się przygotować na to, że cena podana w skupie aut za nasz samochód używany nie będzie zbyt wygórowana. Każdy chce oczywiście kupić samochód jak najtaniej. Im mniej skup aut zapłaci za nasz samochód, tym więcej zarobi na jego późniejszej sprzedaży. Trzeba przygotować się na negocjacje – w skupach aut odbywają się one naprawdę często. Każdy, kto chce sprzedać swój stary samochód w skupie aut, powinien również zastanowić się, poniżej jakiej kwoty nie zejdzie w trakcie prowadzonych negocjacji. W sytuacji, gdy skup aut nie zgodzi się na zaproponowaną przez nas kwotę za sprzedaż naszego samochodu, wówczas możemy oczywiście zdecydować się na rezygnację z ich usług.

 

Dokonaj własnej wyceny

Każdy właściciel samochodu chcący sprzedać swój samochód w skupie aut, zdaje sobie oczywiście sprawę z tego, że cena podana za samochód w skupie nie będzie rewelacyjna. Skup aut ma oczywiście podstawowy cel polegający na tym, aby jak najwięcej zarobić na jego późniejszej sprzedaży innemu klientowi. Z tego względu przed wizytą w skupie aut, warto samodzielnie załatwić sobie wycenę swojego samochodu u niezależnego rzeczoznawcy. Taka wycena nie będzie oczywiście darmowa, jednak jest to naprawdę bardzo opłacalna inwestycja, co potwierdza wiele osób. 

Dzięki profesjonalnej wycenie samochodu wykonanej przez niezależnego rzeczoznawcę, będziemy wiedzieli, ile w rzeczywistości jest wart należący do nas samochód. Oczywiście trzeba się przygotować na to, że skup aut nie zaproponuje nam dokładnie takiej sumy, jaką warte jest nasze auto. Jeśliby do tego doszło, to taka firma nic by nie zarobiła na jego późniejszej sprzedaży. Cena zapłacona gotówką w skupie aut będzie trochę niższa od prawdziwej wartości rynkowej samochodu. Małe skupy aut płacą zazwyczaj 70-60%  wartości samochodu, zaś duże, ogólnopolskie około 90%. Ważne jest jednak to, aby cena zaproponowana przez skup aut za nasz samochód używany nie był zbyt wygórowana. Musimy we własnym zakresie zastanowić się, na ile cenimy czas, który zaoszczędzimy na sprzedaży samochodu w skupie oraz odejmijmy od tego prawdziwą wartość samochodu.