Zdrowie Uroda

Stomatolog Szczecin

Stomatolog Szczecin: leczenie implantologiczne jest bezpieczne, skuteczne, korzystne dla wyglądu, zdrowia, jak i naszego samopoczucia. Niemniej jednak, pomimo tego na temat zakładania implantów krąży sporo mitów. W poniższym artykule postaramy się opisać najczęściej powtarzane mity o implantologii zębów. Stomatolodzy zalecają wszczepianie implantów zębowych, jako jednej spośród najlepszych metod uzupełnienia braków uzębienia.

Tego typu leczenie, sprawdza się nie tylko u osób, które zechcą zasypiać pojedyncze zęby, ale również u tych, które cierpią z powodu zupełnego bezzębia. Mimo to, spora liczba pacjentów odkłada decyzję odnośnie leczenia implantologicznego na później. Z czego to tak naprawdę wynika? Przede wszystkim z braku wiedzy, jak i złych opinii w tym temacie, które to potrafią wywoływać zbędne – i jak się w poniższym artykule będzie można przekonać, również obawy bez żadnego uzasadnienia.

Każdy z implantów, ma taką samą jakość bez uwagi na jego cenę

Stomatolog Szczecin
Stomatolog Szczecin

W większości przypadków, implanty zębowe wykonuje się z tytanu. Nie oznacza to jednakże, iż pomiędzy nimi nie występują żadne różnice. To jaką jakość mają, zależne jest przykładowo od tego, czy producenci inwestują w odpowiednie testy sprawdzające ich wytrzymałość. Spore znaczenie w tej sytuacji, będzie mieć również dokładność, z jaką zostały wykonane implanty. Istnieje jednakże sporo innych czynników, które wykazują wpływ nie tylko na znacznie wyższą cenę, ale również na jakość gotowych już implantów. Więcej informacji odnośnie tego tematu, można zawsze uzyskać podczas odbywania wizyty u stomatologa https://www.stomatolog-24.com.pl/stomatolog-szczecin/.

Implanty zębów nie są zbyt trwałe

Implantologia to dziedzina, która podlega ciągle dynamicznemu rozwojowi i jest w stanie oferować nam coraz to lepsze rozwiązania. Dzięki temu współcześnie zakładane implanty, są wysokiej jakości i wyróżniają się trwałością. W wielu sytuacjach, stanowią one rozwiązanie nawet do końca życia. Ważne będzie to, żeby zatroszczyć się o nie identycznie, jak o naturalne uzębienie. Żeby tak mogło się stać, trzeba dbać o właściwą higienę w jamie ustnej oraz odbywać regularne kontrolne wizyty. Warto także dwa razy do roku, przeprowadzić zabieg higienizacji w gabinecie stomatologicznym.

Każdy ze stomatologów może zajmować się implantologią

Tylko stomatolodzy mający profesjonalny zakres wiedzy oraz praktykę i oczywiście właściwie kwalifikacje, mogą w bezpieczny sposób przeprowadzać wszczepianie implantów. Najlepsze kompetencje mają ci dentyści, którzy skończyli podyplomowe studia i otrzymali akademicki tytuł Master of Science in Oral Implanto­logy. W naszym kraju, ma go niewielka ilość dentystów.

Wszczepianie implantów to długi proces

Samo zakładanie implantów zęba https://doboszimplanty.pl/ trwa raczej krótko. Stomatolog w Szczecinie celem przeprowadzenia tego zabiegu, potrzebuje zwykle kilkanaście minut, maksymalnie jednak godzinę. Natomiast, kiedy upłynie 7-10 dni od momentu przeprowadzenia implantacji, pacjent udaje się do gabinetu na kontrolę, w czasie której dentysta sprawdzi, jak przebiega gojenie i zdejmie szwy. Zrastanie się implantów z kośćmi, potrwa zwykle 3-6 miesięcy. W tym czasie, skorzystać można ze specjalnego wypełnienia czasowego.

Implantacja może spowodować reakcje alergiczne

Zdecydowanie, większość implantów zębowych, wykonywanych jest z tytanu. Surowiec ten, jest dobrze tolerowany przez nasz organizm. U większości pacjentów nie wywołuje reakcji alergicznych, zaś uczulenia wywoływane tym materiałem zdarzają się niezwykle rzadko. W takich sytuacjach, implantolodzy mogą zastosować cyrkonowe implanty.

Implantacja wywołuje ból

To najczęstszy stereotyp, który nie ma zdecydowanie pokrycia w rzeczywistości. Przez tego typu przekonania, wiele osób trafia zbyt późno do stomatologa. A tak naprawdę, nie ma się czego bać, gdyż podczas zabiegu stosowane jest zawsze znieczulenie. Dzięki czemu, zabiegi są bezbolesne i nie powoduje żadnego dyskomfortu.

Leczenie implantologiczne nie jest stosowane u starszych osób

Implanty wszczepiane są również osobom starszym. To stan zdrowia, może stanowić przeszkodę do przeprowadzenia zabiegu, nie zaś sam wiek danego pacjenta. Jeśli jest on w dobrej, ogólnej kondycji i nie istnieją żadne przeciwskazania do wykonania zabiegu, lekarz może przeprowadzić implantologiczne leczenie.

Implanty zębów stanowią przeszkodę do wykonania rezonansu magnetycznego

Nie istnieją żadne dowody, które świadczyłyby o ich szkodliwym oddziaływaniu na zdrowie podczas przeprowadzania rezonansu magnetycznego. Niemniej jednak, przed wykonaniem tego badania, trzeba poinformować lekarza, że ma się implanty zębowe.

Implantacja, nie może być przeprowadzona w wypadku zupełnego braku zębów

Implantacja zęba, jest jak najbardziej wskazaną metodą leczenia w przypadku osób, które straciły całość uzębienia. Wszczepy są bardzo stabilne, zaś przymocowane do nich zębowe protezy są stałe i się w ogóle nie chwieją. Dzięki czemu pacjenci, bez żadnych problemów mogą mówić, żuć jedzenie i odzyskać możliwość swobodnego uśmiechania się, co ma niewątpliwie pozytywny wpływ na komfort życia i poprawę samooceny.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl