Uroda Zdrowie

Implanty dentystyczne we Wrocławiu

Implanty dentystyczne we Wrocławiu: w zależności od wyboru implantu jego umieszczenie może trwać od 4 miesięcy do roku. Konkretne działania na każdym etapie zależą od techniki, doboru materiałów i fizjologii konkretnej osoby. Rodzaj implantu zależy od zastosowanej techniki implantacji. Kluczem do sukcesu naszej praktyki stomatologicznej we Wrocławiu jest to, że od wielu lat dostarczamy implanty zębowe.

Pacjenci, którym pomagamy, nie tylko tracą zęby, ale także cierpią na wiele współistniejących chorób, takich jak zanik kości, paradontoza i inne. Często wykonujemy implanty natychmiastowe, gdzie sztuczne struktury są wprowadzane bezpośrednio po ekstrakcji.

Rodzaje implantów we Wrocławiu

We współczesnej stomatologii coraz częściej stosuje się 4 rodzaje implantów dentystycznych, każdy z własnym planem implantologicznym:

  1. Śródkostna. Są to różne sztuczne korzenie (które mogą być spiralne, spiczaste, cylindryczne). Ta technika wszczepiania implantów we Wrocławiu trwa 5-6 miesięcy. Etap Główny – Podzielony jest na 2 etapy: Wstawienie implantu. Jest pokryty specjalnym składnikiem – biokompatybilnym nieorganicznym minerałem, który zapobiega powikłaniom przy wszczepianiu korzeni tytanowych lub ceramicznych w kości). Po wstawieniu sztucznego korzenia zęba, dziąsła zostają zszyte.
  2. Okostna. Jest to złożona technika implantacji stomatologicznej, która ogranicza jej zasięg (tylko w żuchwie). Istotą tego zabiegu jest wszczepienie w kość szczęki metalowych zamków o odpowiedniej długości, aby przejść przez kość.
  3. Implanty podokostnowe. Są solidną metalową ramą ze słupkami do korony sztucznych zębów. Umieszczony pod dziąsłem nad kością. Tę technikę wszczepiania implantów zębowych we Wrocławiu stosuje się, gdy nie ma wystarczającej objętości tkanki kostnej (a nie można wykonać osteoplastyki).
  4. Mikroimplanty. Pomimo niewielkich rozmiarów (co decyduje o ich możliwości zastosowania w wąskich obszarach żuchwy) instaluje się je w taki sam sposób jak doszpikowo, w tych samych stopniach.

Przygotowanie do wszczepienia implantu we Wrocławiu

Faza przygotowania przed implantacją ma dwa cele: wybór najodpowiedniejszego rodzaju implantacji oraz sprawdzenie wykonalności zabiegu. W tej fazie wykonywane są badania diagnostyczne:

  • Badania. Wykonuje się go w celu oceny anatomii kości i sprawdzenia, czy jest ona wystarczająco duża. Obejmuje zdjęcie rentgenowskie wszczepionego obszaru, panoramiczne zdjęcie rentgenowskie szczęki (tomografia czołowa) oraz skan tomografii komputerowej do analizy gęstości kości.
  • Higiena jamy ustnej. Na podstawie wyników badań podejmowana jest decyzja o wykonaniu dodatkowych procedur wstępnych. Oznacza to: leczenie próchnicy, zapalenia miazgi (implantacja jest poważną interwencją, każdy stan zapalny może pogorszyć jego działanie).
  • Usunięcie sąsiednich zębów.
  • Osteopatia (kompensacja ubytków kostnych przez podniesienie zatok, przeszczep kostny lub regenerację sterowaną).

Chirurgia – umieszczanie implantów we Wrocławiu

Chirurgia implantologiczna dzieli się na następujące etapy:

Sztuczne łożysko gumy

Implanty dentystyczne we Wrocławiu
Implanty dentystyczne we Wrocławiu

Zabieg, w którym dziąsła są wycinane i odklejane od kości. Wykonywany jest w celu odsłonięcia wszczepionego obszaru, wykonywany jest w znieczuleniu i trwa do 15 minut. Jest to uproszczone (tylko złuszczanie śluzówki) poprzez zastosowanie implantów podokostnowych.
Wywierć otwory pod sztuczne korzenie zębów. Wykonywany jest na kilka sposobów (każde nacięcie w kości, nie głębsze niż 0,5 mm, aby uniknąć przegrzania tkanki kostnej i zmniejszyć dyskomfort pacjenta). Całkowita głębokość kanałów może wynosić do 2 mm. Implanty dentystyczne są umieszczane za pomocą specjalnych narzędzi. Metalowa konstrukcja jest wkręcana w kość na głębokość nie większą niż 0,5 mm od szczytu wyrostka zębodołowego.
Przemieszczona tkanka wraca na swoje miejsce i zostaje zszyta szwami chirurgicznymi.

Implanty dentystyczne dostosowują się do otoczenia

Faza chirurgiczna kończy fazę implantacji. W przypadku żuchwy jest krótszy (do 4 miesięcy). Jest to proces pasywny, który obejmuje przestrzeganie zasad higieny i regularne wizyty u lekarza implantologa. Podczas implantacji zębowych we Wrocławiu ważna jest regularna dezynfekcja tkanek, przyjmowanie leków przeciwzapalnych oraz przestrzeganie diety. Szwy są zwykle usuwane po 5-7 dniach. Po tym samym okresie pojawia się obrzęk i ból. Po zdjęciu szwów na implancie zakładana jest tymczasowa proteza (może to zmniejszyć dyskomfort i znormalizować Twój styl życia).

Wstaw łącznik gojący

Kształtownik dziąseł to tymczasowa struktura używana do tworzenia naturalnego konturu wokół sztucznych zębów. Jest to cylinder tytanowy, który jest wkręcany w korzeń i noszony przez co najmniej 2 tygodnie. Łącznik gojący umieszczany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa do pół godziny (nacięcie-mocowanie-szew). Łącznik jest ostatnim elementem implantu zęba https://doboszimplanty.pl/ zainstalowanego we Wrocławiu.

Montaż części koronowej

Implanty dentystyczne https://www.makeonline.com.pl/implant-stomatologiczny-z-wroclawia/ we Wrocławiu Przedostatnim etapem implantacji we Wrocławskiej Klinice Stomatologicznej jest Odbudowa (Odbudowa Sztucznych Koron). Wykonać 1-2 tygodnie po zamontowaniu łączników. W zależności od rodzaju korony może to potrwać w różnym czasie. Niezależnie od wybranej protezy jej przygotowanie odbywa się w kilku etapach. W pierwszym kroku ekspert wykonuje formę szczęki. Zabieg trwa nie dłużej niż 10 minut i jest wykonywany bez bólu i dyskomfortu. Korony muszą być wykonane o odpowiednim kształcie i rozmiarze dopasowanym do budowy szczęki.

Drugim etapem jest wykonanie protez. W zależności od wyboru materiału (cermetal, ceramika, metal szlachetny) koronę wykonujemy w ciągu 2-4 tygodni. W trzecim etapie proteza jest dopasowywana do zgryzu pacjenta. Po zakończeniu tego procesu zostaną one zainstalowane. Proces rekonwalescencji trwa od 3 do 5 miesięcy.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl