Uroda Zdrowie

Ile kosztuje proteza?

Ile kosztuje proteza? Nie od dziś wiadomo, że należy dbać o zęby. Nie sposób nie zauważyć, że regularne wizyty u dentysty są bardzo przydatne. Warto odwiedzić dentystę przynajmniej raz w roku i wtedy, gdy źle się czujemy. Niestety w niektórych przypadkach ząb wymaga usunięcia. Wtedy warto zdecydować się na implanty. Dzięki nim możesz pozbyć się brzydkiego uśmiechu i zastąpić go nowym, atrakcyjnym. Warto jednak zaznaczyć, że koszt implantów jest bardzo wysoki. Dobrze jest też wiedzieć, jak wstawiać sztuczne zęby.

Co warto wiedzieć o implantach stomatologicznych?

Zainteresowanie implantami dentystycznymi stale rośnie. Nic dziwnego, ponieważ implanty mogą rozwiązać wiele problemów. Po pierwsze, implanty są w stanie usunąć brzydkie, pożółkłe i zniszczone zęby. Pomagają nam również, jeśli wcześniej mieliśmy wyrywane zęby. Warto zauważyć, że korony mogą być wykonane z różnych materiałów. Złote korony były kiedyś bardzo popularne, choć już nie tak bardzo. Dostępne są również korony akrylowe. Jedną z opcji może być również korona metalowa z wykończeniem akrylowym. Jeśli nie wiemy, jakie rozwiązanie wybrać, nie pozostaje nam nic innego, jak skonsultować się z naszym dentystą lub chirurgiem szczękowym.

Warto jednak wspomnieć, że obecnie większość osób wybiera korony porcelanowe, zdarzają się też korony metalowe, ale licówką jest porcelana. Niestety implanty dentystyczne mogą być bardzo kosztowne. Zwykle za implant dentystyczny płacimy 3500 zł. Trzeba więc przyznać, że jest to niewiarygodnie wysoki koszt, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z wieloma implantami. Warto zauważyć, że różni dentyści mogą mieć różne cenniki. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak przejrzeć kilka, może kilkanaście różnych ofert.

Jak wygląda procedura?

Warto zaznaczyć, że proces implantacji przebiega kilkuetapowo. Dlatego wstawianie zębów lub implantów dentystycznych jest dość skomplikowane. Pierwszym etapem jest oczywiście wszczepienie implantu zębowego, tzw. sztucznego korzenia zęba. Ale to jeszcze nie koniec. Następnie należy wkręcić specjalną śrubę gojącą. Trzecim etapem jest zamocowanie korony na implancie. Korona to nic innego jak sztuczny ząb. Aby móc wykonać implanty zębowe na jednym lub kilku zębach, konieczne jest wykonanie zdjęć panoramicznych zębów.

Dzięki temu dentysta będzie mógł ocenić, czy w danym miejscu można wszczepić implant. Jak się okazuje, nie we wszystkich przypadkach to działa. Jeśli stan szczęki nie pozwala na wszczepienie implantów, dentysta z pewnością znajdzie dla nas inny sposób. Być może dzięki jego zastosowaniu implantacja będzie możliwa w przyszłości. Należy jednak zaznaczyć, że nie jest to regułą. Powinieneś również wiedzieć, że posiadanie jednego lub więcej implantów to bardzo poważny zabieg chirurgiczny. Dlatego konieczne jest zastosowanie znieczulenia miejscowego lub w niektórych przypadkach znieczulenia ogólnego. Chirurg szczękowo-twarzowy zastosuje wszystkie możliwe najlepsze rozwiązania. Przed i po zabiegu stosuj się do porad ekspertów.

Jak wybrać dobrego dentystę?

Ile kosztuje proteza?
Ile kosztuje proteza?

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać dobrego dentystę. Nie da się jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Oczekiwania każdego mogą być nieco inne. Pamiętaj, nie każdy dentysta zdecyduje się na wstawienie implantów. Byłoby więc idealnie, gdyby dentysta był jednocześnie chirurgiem szczękowo-twarzowym. Zaleca się zapoznanie z wycenami poszczególnych specjalistów w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Największy wybór specjalistów będziemy mieli oczywiście w tętniącej życiem metropolii. Najlepiej przeglądać strony internetowe poszczególnych ekspertów. Dowiemy się wtedy, jaki zakres usług oferuje każde biuro. Lepiej trafić do dentysty, który ma nie tylko odpowiednią wiedzę, ale i doświadczenie. Wtedy prawdopodobieństwo, że jesteśmy zadowoleni z usługi jest duże.

Nie można też zaprzeczyć, że opinie są pomocne. Dlatego warto zapoznać się z opiniami poszczególnych stomatologów. Im więcej pozytywnych opinii, tym większe prawdopodobieństwo, że dentysta ma się dobrze i nam pomoże. Na uwagę zasługuje również cena. Nie należy kierować się wyłącznie kryteriami cenowymi. Cena zawsze powinna iść w parze z jakością. Inaczej ciężko będzie nam znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Jeśli planujesz wszczepić więcej niż jeden ząb, najlepiej przedyskutuj z dentystą możliwość uzyskania zniżki. Wielu dentystów oferuje niższe ceny na kilka rodzajów implantów. Dlatego takie rozwiązanie może być bardziej opłacalne.