Usługi

Ile kosztuje sublimacja?

Ten sposób wykonywania nadruków na koszulkach i ubraniach, czyli ich znakowania, sprawdza się doskonale. Wynika to z zastosowania drukarek cyfrowych, które biorą udział w całym procesie. Atutem jest także sam proces wydruku, nazywany sublimacją. Farba na trwałe wsiąka we włókna materiału, na który jest nanoszona. Dlatego sposób ten jest tak popularnym. Pozwala także firmom i osobom prywatnym na stworzenie linii własnych, oryginalnych strojów. Świetnie sprawdza się wśród kibiców, ponieważ proces może zostać przeprowadzony na szaliku.

W jaki sposób wykonywana jest sublimacja?

Druk sublimacyjna na tkaninach to specjalna technika, która zapewnia trwałość wydruku. Wykonywana jest za pośrednictwem papieru sublimacyjnego oraz specjalistycznych tuszy. Taki proces działania ma na celu wykorzystanie zjawiska sublimacji, czyli wchłaniania się cząsteczek farby w tkaninę. Wszystko ma miejsce w towarzystwie wysokiej temperatury. Tusz umieszczony na papierze zostaje podgrzany, a następnie przy pomocy prasy drukarskiej przeniesiony na materiał. Dlatego odzież sportowa z własnym nadrukiem, w szczególności grafika wykonana na tkaninie mogą być wytrzymałe na szkodliwe działanie warunki atmosferyczne. Nadruki są bardzo trwałe i nie tracą na wyrazistości nawet po praniu.

Na jakim materiale można wykonać sublimację?

Ile kosztuje sublimacja?Jeśli kogoś interesują koszulki z własnym logo, ma pomysł na stworzenie ciekawej grafiki dla pracowników, znajomych na imprezę, czy z innej okazji, sublimacja to doskonałe rozwiązanie. Trwałe, efektowne, a przede wszystkim stosunkowo ekonomiczne. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż materiał, na którym wydruk zostanie wykonany, musi spełniać określone warunki. Podstawowym kryterium to zawartość poliestru, która powinna wynosić minimum 80%, w innym przypadku sublimacja nie przyniesie zamierzonego efektu. Dlatego, jeśli ktoś planuje zakup ubrań pod kątem wykonania na nich nadruku, powinien przede wszystkim zwrócić uwagę z jakich materiałów są one wykonane.

W jaki sposób przygotować grafikę do sublimacji?

Jeśli posiadasz własny projekt i interesuje cię druk sublimacyjny na tkaninie, należy pamiętać, iż wydruk wykonywany jest w kolorystyce CMYK. W tej samej palecie barw należy wykonać projekt, aby pokrywał się z tym, jaki wydruk zostanie otrzymany. Z powodzeniem można wykorzystać grafikę bitmapową, jedynym kryterium jest rozdzielczość – powinna wynosić minimum 300 dpi. Należy również usunąć wszelkie, białe elementy, ponieważ nie są one drukowane w technice sublimacji.

Jakie maszyny służą do wykonania sublimacji?

Wszystko zależy tak naprawdę od jakości sprzętu. W przypadku chęci wykonania takiego wydruku samodzielnie może to być możliwe przy zastosowaniu nawet standardowych drukarek. Jednak w celu uzyskania trwałego efektu, a przede wszystkim dopracowanego pod względem szczegółów, lepiej zdecydować się na rozwiązania z wyższej półki. W szczególności dotyczy to przedsiębiorców, którzy prowadzą pracownie poligraficzne. Dostosowany do zadań sprzęt, to gwarancja bezawaryjności. Bardzo przydatna będzie również prasa. Trzeba pamiętać, iż drukarka musi obsługiwać tusz sublimacyjny, ponieważ ten umieszczany jest najpierw na papierze. Kolejnym krokiem jest przeniesienie wzoru z papieru na materiał przy wykorzystaniu prasy, w obecności wysokiej temperatury.

Sublimacja – dla kogo?

W tym przypadku nie ma ograniczeń. Ta technologia jest bardzo opłacalna, dlatego z powodzeniem można zamówić realizację projektu nawet na pojedynczej sztuce koszulki, jak również złożyć zamówienie hurtowe. To doskonałe rozwiązanie na imprezy okolicznościowe, jak wieczór panieński, czy kawalerski, osiemnastka, czy wiele innych. Na koszulce można umieścić dowolny nadruk, w tym tekst. Także w przypadku spotkań firmowych, szkoleń i warsztatów koszulki z konkretnym logo są bardzo popularne. W szczególności z logo danej marki. Pozwalają na promocję produktów, nawiązanie kontaktów z klientami, czy prowadzenie akcji marketingowych.

Zobacz również:

 

Ile kosztuje sublimacja?

Finalny koszt całego zlecenia zależny jest przede wszystkim od wielkości zamówienia. Dotyczy to zarówno liczby poszczególnych materiałów, jak również ich typu. Inne ceny przewidziane są dla kurtek, czy czapek, inne natomiast dla koszulek. Trzeba jednak pamiętać, iż technologia ta jest bardzo opłacalna, a koszt pojedynczej sztuki to dosłownie kilka złotych. Dlatego wielu przedsiębiorców, czy klubów sportowych wybiera właśnie ten sposób wykonana nadruków na koszulki.

Sublimacja na koszulka – czy warto?

Z całą pewnością – tak. To rozwiązanie ma szereg zalet, związanych z niską ceną za usługę. Opłaca się nawet zamówienia nadruku na jednej sztuce koszulki. Drugim aspektem jest trwałość wykonania. Sublimacja to proces wchłaniania, czy przesiąkania się cząsteczek. Wykorzystany został także w poligrafii. Oznacza to, że cząsteczki farby zostają wchłonięte w tkaninę, co przekłada się na trwałość tego typu realizacji. Są one odporne na pranie i przez długi czas zachowują wyrazistość. Należy pamiętać o odpowiednim składzie tkaniny, na której wykonywany będzie wydruk.