Technologia Usługi

Serwis klimatyzacji w Warszawie

Serwis klimatyzacji w Warszawie: współczesne klimatyzatory nie tylko skutecznie chłodzą i ogrzewają powietrze w naszym mieszkaniu, ale również odpowiadają za jego jakość. Kluczowe jest jednak, aby zadbać odpowiednio o urządzenie, poprzez systematyczne serwisowanie. Dlaczego czyszczenie klimatyzacji w domu to dobre rozwiązanie? Jak często powinniśmy czyścić naszą klimatyzację? Na czym polega proces związany z czyszczeniem klimatyzacji? W jaki sposób odgrzybić klimatyzację domową? Ile może kosztować nas czyszczenie klimatyzacji? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Dlaczego czyszczenie klimatyzacji w domu to dobre rozwiązanie?

Nie da się ukryć, że serwis klimatyzacji Warszawa to bardzo ważna czynność, która powinna być wykonywana regularnie. O ile właściwie podłączona klimatyzacja jest niemalże bezobsługowa, to jednak nie możemy o niej zapominać. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że chłodzenie powietrza znajdującego się w klimatyzatorze jest związane bezpośrednio z powstawaniem wilgoci. Jej nadmiar niestety jest niekorzystny nie tylko dla naszego budynku, ale także dla osób, które tam pracują. Jak to jest możliwe? Otóż wilgotne powietrze jest świetnym środowiskiem do rozwoju różnorodnych mikroorganizmów – możemy temu zapobiec poprzez systematyczne czyszczenie sprzętu. Powinniśmy pamiętać o tym, że pomimo tego, iż urządzenie posiada filtry, to powietrze przemieszczające się wewnątrz niesie ze sobą bakterie, kurz i zarodniki grzybów. Często osadzają się one na powierzchni łopatek danego wentylatora, w konsekwencji konieczne jest ich usunięcie. Serwis klimatyzacji Warszawa to umożliwia. Jeśli nie wyczyścimy klimatyzatora, wówczas musimy liczyć się z ryzykiem oddychania powietrzem niskiej jakości.

Jak często powinniśmy czyścić naszą klimatyzację?

Serwis klimatyzacji w WarszawieSerwis klimatyzacji Warszawa powinien odbywać się przynajmniej dwa razy w ciągu roku. Najlepszym okresem jest przełom marca i kwietnia, a także września i października. Powinniśmy wówczas sprawdzić takie elementy, jak stan filtrów, sterowniki, przewody, instalację, parownik, połączenia układów. Specjaliści twierdzą, że filtry powinny być czyszczone średnio co trzy miesiące, w praktyce jednak częstotliwość zależna jest od stopnia zużycia filtra, a także od ilości kurzu i pyłków, które znajdują się w domowym powietrzu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że filtry w klimatyzatorach są wielokrotnego użytku. W praktyce oznacza to, że w zupełności wystarczające okaże się czyszczenie- wymiana jest zbędna. Aby wykonać taką czynność, najczęściej otwiera się panel czołowy, pod którym znajduje się dany filtr. Wyjmujemy go i rozpoczynamy proces czyszczenia. W tym celu korzysta się wody lub odkurzacza – w zależności od indywidualnych preferencji.

Na czym polega proces związany z czyszczeniem klimatyzacji?

Proces związany z czyszczeniem klimatyzacji składa się z kilku etapów. Wszelkie czynności polegają na wyczyszczeniu zarówno obudowy klimatyzatora (mowa o jednostce wewnętrznej i zewnętrznej), wnętrza urządzenia, jak i lameli wylotu powietrza. Serwis klimatyzacji Warszawa polega na czyszczeniu, odgrzybianiu i wymianie filtrów. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że myciu i czyszczeniu podlegają również mniej oczywiste skraplacze. Wszelkie komponenty znajdujące się wewnątrz urządzenia są dezynfekowane.

W jaki sposób odgrzybić klimatyzację domową?

klimatyzacja warszawa targowekW sytuacji, kiedy klimatyzator nie jest konserwowany w sposób odpowiedni, wówczas zwiększa się prawdopodobieństwo jego zagrzybienia. Jest to szczególnie niebezpieczne dla zdrowia, bowiem wydmuchiwane powietrze może być groźne nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt domowych, ze względu na potencjalne choroby. Aby wyeliminować takowe zagrożenie, konieczny jest regularny serwis klimatyzacji Warszawa. Tego typu czynności przeprowadza się na kilka sposobów: metodą piankową, ozonowaniem klimatyzacji, metodą ultradźwiękową. W tym pierwszym przypadku parownik spryskiwany jest za pośrednictwem środka grzybobójczego w postaci pianki. W wielu przypadkach preparat wyposażony jest w specjalistyczny wężyk – ułatwia on aplikację. Jeśli chodzi o ozonowanie klimatyzacji, to do czyszczenia wykorzystywany jest ozon – z łatwością usuwa wszelkie zanieczyszczenia.

Ile może kosztować nas czyszczenie klimatyzacji?

Dla wielu osób dość zastanawiająca może być kwestia tego, ile kosztuje serwis klimatyzacji Warszawa. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jest to uzależnione od zakresu prowadzanych prac, specyfiki instalacji, a także użytych środków czyszczących, grzybobójczych i odkażających. W zdecydowanej większości przypadków zapłacimy za to od 200 do 300 zł. Serwis klimatyzacji Warszawa to sposób nie tylko na wydłużenie żywotności, ale również na wydajność i sprawność danego sprzętu. Czysta klimatyzacja to gwarancja satysfakcjonującego powietrza, które nie posiada bakterii, wirusów, grzybów, kurzu i niebezpiecznych alergenów- z tego powodu tego typu czynności powinny być przeprowadzane regularnie.