Technologia

Cechy kart zbliżeniowych RFID

Cechy kart zbliżeniowych RFID: co musisz wiedzieć o czytniku kart zbliżeniowych? Być może widziałeś jedną z tych kart dostępu, która nie wymaga kontaktu, aby otworzyć drzwi i możesz się zastanawiać, jak działa ta technologia. Karty dostępu tego typu nazywane są zbliżeniowymi. Te klucze dostępu są niewielkich rozmiarów i nie wymagają kontaktu ani wkładania do czytnika, aby uzyskać dostęp do zawartych w nich informacji. Zazwyczaj te karty zbliżeniowe posiadają czytnik RFID i mają metalowe cewki antenowe.

Cechy kart zbliżeniowych RFID

Nowoczesne technologie nie stoją w miejscu. Aktywnie się rozwijają, upraszczając życie człowieka.Tak więc identyfikacja częstotliwości radiowej RFID pozwala rozpoznawać i rejestrować obiekty za pomocą promieniowania radiowego. Karty zbliżeniowe znacznie ułatwiają prowadzenie biznesu w różnych obszarach. Informacje przesyłane są za pomocą fal radiowych i odczytywane przez czytnik RFID. Czytnik następnie odszyfruje dane i przekaże je do zintegrowanego oprogramowania do analizy i prezentacji.

Znacznik RFID nazywa się miniaturowym sprzętem do przechowywania. Opiera się na mikroczipie przechowującym informacje, a także antenie odpowiedzialnej za przesyłanie i odbieranie danych. Ten tag może być aktywny (działa z zasilacza), ale w większości przypadków urządzenia nie potrzebują zasilania. Pamięć tagu RFID przechowuje unikalne dane informacyjne i numer. Kiedy wchodzi do obszaru rejestracji, informacja jest czytana.

Cechy kart zbliżeniowych RFID
Cechy kart zbliżeniowych RFID

Czytniki RFID służą do identyfikacji użytkowników podczas dostępu do lokalu, autoryzacji w systemie operacyjnym komputera i sieci korporacyjnej przedsiębiorstwa, wpuszczania pojazdów do obszaru chronionego, rozliczania towarów i kontrolowania przepływu towarów, w systemach rabatowych i płatniczych. Służą do zarządzania dostępem do wprowadzania kart do bazy danych. Działanie czytnika zbliżeniowego z kartą RFID można przedstawić w następujący sposób: czytnik stale emituje sygnał radiowy, gdy karta zbliżeniowa wejdzie w jej obszar zasięgu, zostaje on aktywowany i wysyła sygnał w odpowiedzi na informacje zapisane w jego pamięć. Czytnik odbiera te dane, analizuje i przekazuje dalej do urządzenia przetwarzającego, np. do kontrolera systemu dostępu lub komputera operatora. W zależności od przeznaczenia czytniki RFID wyposażone są w różne interfejsy do podłączenia do konkretnego sprzętu.

Dlaczego warto korzystać z kart zbliżeniowych RFID?

Obecnie karty zbliżeniowe RFID są używane przez firmy w wielu krajach, takie jak instytucje edukacyjne, hotele, biura korporacyjne i banki, w celu ochrony poufnego mienia i ochrony życia.

W takich warunkach karty zbliżeniowe RFID mają następujące zalety:

 • Urządzenia te są łatwe w obsłudze, w przeciwieństwie do kluczy nie ma specjalnych technik ich używania. W sytuacji, gdy właściciel zgubi klucz dostępu, kierownictwo przedsiębiorstwa może łatwo przedrukować i zaprogramować nową kartę.
 • W przeciwieństwie do tradycyjnych kluczy, nie ma zapasowego klucza karty, więc gwarantowany jest najwyższy poziom bezpieczeństwa. Rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo w czasie rzeczywistym. Jeśli nagle zostanie zauważone jego naruszenie, użytkownik może zablokować wszystkie osoby, nawet jeśli mają karty-klucze.
 • Dzięki kartom zbliżeniowym RFID nie musisz pamiętać kodów dostępu.

Gdzie jest stosowana karta zbliżeniowa RFID?

Rozumiejąc, jak działa technologia RFID, różne dziedziny działalności zaczynają z niej aktywnie korzystać. Technologia jest wykorzystywana w kontrolowaniu ruchu różnych obiektów za pomocą inteligentnych zautomatyzowanych rozwiązań. Systemy działają bezbłędnie, szybko i niezawodnie.

Poznaj koniecznie:

Rozważ możliwości kart zbliżeniowych RFID w różnych obszarach:

   • Przemysł. Pozwala przeprowadzić kompetentną rejestrację surowców, kontrolować operacje na poziomie technologicznym. Systemy RFID gwarantują jakość produktów i ich stabilność.
   • Magazyny. Przeprowadzane jest szybkie i dokładne śledzenie miejsca i sposobu przemieszczania określonych towarów. Następuje również przyspieszenie przyjęć i wysyłek towarów, wzrasta poziom przejrzystości i niezawodności operacji. Systemy RFID dają pewność, że towary nie zostaną skradzione ani przeniesione.
   • Sprzedaż detaliczna. Śledzenie towarów, od procesu dostawy do sprzedaży za ladą. Produkty można umieścić na półkach, wysyłając je do sklepów o największym popycie na ten produkt.
   • Biblioteki. Rozumiejąc, jak działa tag RFID, system wydawania książek zostaje uproszczony w magazynach książek i zapobiega się kradzieży towarów. Poszukiwanie potrzebnych publikacji jest znacznie uproszczone. Każdy produkt można oznaczyć umieszczając wewnątrz specjalną etykietę i znak identyfikacyjny.

Karta zbliżeniowa RFID to produkt z tworzywa sztucznego, który ma wbudowany znacznik częstotliwości radiowej. Służą do identyfikacji osobistej, systemów płatności na parkingach, w strefach komunikacyjnych, płatności za usługi, atrakcje. Rozmiary kart są takie same jak w przypadku zwykłych standardowych produktów magnetycznych. Grubość takich urządzeń może być nieco większa.

Zakres kart zbliżeniowych RFID jest dość szeroki:

   • Transport publiczny.
   • Legitymacje studenckie.
   • Stacje benzynowe.
   • Klucze do hoteli.
   • Abonamenty do klubów fitness.
   • Karty biblioteczne.
   • Karty bonusowe.

Efektywne wykorzystanie kart zbliżeniowych RFID pozwala na uproszczenie obsługi w różnych obszarach biznesowych.