Wnętrze

Plakaty do salonu

Plakaty do salonu to łatwy i modny sposób na udekorowanie salonu, który wprowadzi do domu niepowtarzalny styl. Dzieła sztuki są bardzo różnorodne: obrazy, grafiki, reprodukcje. Byłyby świetnym prezentem dla rodziny, przyjaciół, kolegów, partnerów, szefów. Plakat do salonu, który wisi na ścianie, to świetny sposób na odmienienie wnętrza niewielkim kosztem. Postaw na plakaty, które sprawią, że Twój salon będzie wyjątkowy i świeży. Stanowią idealne wykończenie, aby stworzyć naprawdę wygodną i klimatyczną przestrzeń.

Gdzie mogę kupić plakaty do salonu?

Nasz sklep internetowy oferuje plakaty do salonu, które mogą być ekskluzywnym prezentem i nie musisz się zastanawiać, co podarować osobie, która ma to wszystko. Wybierz odpowiedni wzór do dekoracji odbitek lub zdjęć, a Twój prezent z pewnością trafi w dziesiątkę. Byłoby wspaniale, gdybyś wiedział, co dzieje się w domu lub biurze odbiorcy. Ulubione hobby, obsesje na punkcie niektórych książek lub filmów, zajęcia zawodowe, podróże lub zwierzęta domowe mogą dać ci dobry pomysł. Znając plakaty do salonu w naszym katalogu, eksperci starają się wybierać spośród bogatej kolekcji plakatów, które można ozdobić różnymi trendami stylistycznymi.

Plakaty w salonie – jak powiesić na ścianie?

Najpopularniejszą opcją jest prosty rząd umieszczany na ścianie dla ciekawych efektów. Na przykład, jeśli plakaty w salonie są blisko siebie, tak zwany efekt okna, kiedy plakat wydaje się być rodzajem bramy do innej przestrzeni, która jest tylko obramowana krawędzią tego okna. Aby stworzyć taki rząd, będziesz potrzebować co najmniej 3-4 plakatów, ale możesz wybrać więcej. Najważniejsze jest, aby ułożyć je równomiernie i symetrycznie w rzędzie.

Jedynie w absolutnie rzadkich wariantach elementy asymetrii i swobodnego myślenia projektowego okazują się korzystne. Wariant można również wykonać, układając pojedyncze plakaty, aby wypełnić różne nisze lub odwrotnie, wystające sekcje. Nie należy umieszczać plakatu na dużej ścianie, ale będzie on wyglądał harmonijnie, jeśli w salonie znajdzie się niewielki zwis, który nie będzie znacznie większy niż szerokość samego plakatu.

Zobacz ofertę plakatów:

Dobry wybór do umieszczania plakatów w pomieszczeniach pozwala stworzyć naprawdę estetycznie atrakcyjną przestrzeń wewnętrzną i do pewnego stopnia uniknąć niedoskonałości pomieszczenia, obszarów problematycznych i wytyczenia przestrzeni. Na przykład, jeśli ściany wewnętrzne są pomalowane na ciemny odcień, najlepiej umieścić plakat w salonie na ścianie w przeciwnej kolorystyce. Jasne plakaty mogą odwracać uwagę od niedoskonałości ścian.

Jeśli chcesz użyć kilku małych plakatów, możesz wybrać różne opcje ich rozmieszczenia. Na przykład powiesić je na linii pionowo lub poziomo, patrząc na symetrię. Możesz wybierać obrazy o podobnej tematyce i tworzyć z nich kompozycje. Wybierając kilka plakatów o różnych rozmiarach, warto kierować się zasadą symetrii.

Jak wybrać plakat do salonu?

Plakaty do salonu
Plakaty do salonu

Ponieważ salony w domach są często bardzo przestronne, plakaty również powinny być duże. Dzięki temu nie zgubi się na ścianie. Należy jednak pamiętać, że zbyt duży plakat nie jest dobrym wyborem, a rozmiar należy dobrać tak, aby z jego zwykłej pozycji można było oglądać plakat w kierunku, w którym jest zawieszony.

Salon powinien być bardzo jasny i przyjazny, więc jest tu duża dowolność tematyczna: od plakatów filmowych po abstrakcyjne obrazy. Kolorystyka również jest dowolna, główną zasadą jest kontrast pomiędzy samym plakatem a kolorem zawieszonym na ścianie. Pastelowe plakaty w salonie pasują do kolorystyki wnętrza i odwrotnie.

Na przykład możesz wybrać plakat w ramce. W każdym razie przy wyborze plakatu dekoracyjnego do salonu warto zadbać o ochronę produktu przed promieniowaniem UV, aby czasami obrazy na plakacie nie wyblakły. Plakaty dekoracyjne należy dobierać tak, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca, a jednocześnie były dobrze widoczne. Do tej roli idealnie nadaje się duży plakat o minimalistycznym designie. Plakat z elementami pejzażu miejskiego lub graffiti będzie idealnym uzupełnieniem wnętrza w stylu industrialnym lub miejskim. Aby podkreślić, że właścicielką jest kobieta, możesz wybrać plakat z kwiatowym nadrukiem.

Różnice projektowe – plakat do salonu

Plakaty do salonu w projektowaniu mieszkań są starannie dobierane. Przede wszystkim, jeśli plakat jest modny, nie należy od razu umieszczać go na pierwszej wolnej ścianie. Elementy wnętrza powinny być w harmonii ze stylem i kolorem. Wygląd opuszczonego sufitu jest teraz modny i sprawi, że pomieszczenie będzie pasować: jasne i wizualnie wysokie. Plakat na ścianie idealnie do niego pasuje.

Plakat w salonie jest zawsze widoczny. W zależności od stylu klasycznego, na panelu modułowym można wybrać efektowne połączenie z reprodukcjami obrazów powieściopisarzy i realistów. Jeśli pomieszczenie jest jasne lub prowansalskie, dekorowanie go akwarelami jest idealne. Plakaty morskie będą zawierać minimalizm inspirowany Skandynawią. Dla tych, którzy preferują nowoczesny styl, odpowiednie będą bogate pop art i czarno-białe plakaty do salonu. Chcesz w kreatywny sposób pokazać swoje życie domowe? Najbardziej opłacalną opcją jest umieszczenie plakatu za sofą lub telewizorem.

Plakaty ścienne do domu to stosunkowo nowy trend. Zastosowanie pięknego plakatu w salonie ożywi atmosferę, doda blasku i kreatywności. Wybierając odpowiedni rozmiar, kolor i motyw, możesz zaakcentować mieszkanie lub subtelnie udekorować jego wnętrze. Najważniejsze tutaj jest nauczenie się prawidłowego łączenia plakatu z salonem.