Technologia

Hertz 170.3 SET

Jakie głośniki wybrać do samochodu – na co zwrócić uwagę? 

Wybór głośników samochodowych to bardzo ważna decyzja, zwłaszcza dla osób chcących cieszyć się z jazdy w długie trasy. Głośniki samochodowe dobrej klasy pozwalają czerpać przyjemność z dobrej jakości muzyki nawet w wysokich zakresach dźwięków bez zniekształceń, szumów etc. Kiedy powinniśmy wymienić nasze głośniki samochodowe na te lepszej klasy? Obecnie produkowane samochody bardzo często są wypuszczane z myślą o zaspokojeniu potrzeb przedsiębiorstw szukających auta firmowego z pominięciem wielu aspektów komfortu użytkowania. Wiele marek szczególnie produkujących w dużej mierze auta budżetowe nie przykłada uwagi do wyposażenia, więc jeśli zależy nam na komfortowym podróżowaniu to właśnie jest to moment aby dokonać wymiany nagłośnienia. 

Hertz 170.3 SETKoszty wymiany głośników samochodowych zależą w dużej mierze o modelu na który się zdecydujemy, oraz ilości tych głośników. Dostosować należy również napięcie jakie musi zostać dostarczane do tego głośnika, oraz samego radia, które musi być do tego dostosowane. Konieczne jest zwrócenie uwagi właśnie na radio, które odgrywa tutaj znaczącą role jeżeli mówimy o samej wymianie głośników. Jeżeli założymy że potrzebujemy około 4 głośników dobrej klasy + wymiany radia to całościowe koszty nie powinny być większe niż 1500 zł. Naturalnie wszystko zależy od tego jakimi głośnikami jesteśmy zainteresowani, oraz jaki budżet posiadamy na nie. 

Dobrej jakości głośniki Hertz 170.3 SET.

Głośniki marki Hertz znane są ze swojego znakomitego stosunku jakości do ceny dzięki czemu są często wybierane jako dobrej jakości sprzęt grający. Zestaw 4 głośników może kosztować w przybliżeniu 200-400 zł w zależności od sklepu czy aktualnych promocji. Naturalnie marka nie jest tak rozpoznawalna jak chociaż by firmy takie jak Boose, jednak zapewnia równie dobrą jakość dźwięku w szerokim paśmie fal. Głośniki Hertz do kupienia są zarówno w profesjonalnych sklepach z nagłośnieniem jak i zwykłych sklepach z elektronika. Aby dobrze wybrać najlepiej wcześniej przejrzeć strony sklepów, które pozwolą nam dobrze wybrać dany model jak i uzyskać możliwie najniższa cenę.  System zintegrowanych ze sobą głośników Hertz pozwala na zachowanie czystych tonów niezależnie od poziomu głośności. Same głośniki są bardzo proste w montażu więc nawet laki będzie je w stanie zamontować w swoim samochodzie. 

Od czego zależy jakość wybranych przez nas głośników? 

Na jakość odtwarzanego dźwięku przez głośniki ma wpływ wiele rzeczy, zarówno te materiałowe jak i sama specyfika konstrukcyjna działającego urządzenia. Pierwszą rzeczą jaka rzuca się w oczy jest oczywiście wielkość membrany, która ma kluczowe znaczenie pod względem czystości odtwarzanego dźwięku. Poza wielkością znaczenia ma również materiał z którego dany głośnik został wykonany, wybierając model najlepiej wcześniej zapoznać się właśnie z ta kwestią również. Kupując głośniki bardzo często zwracamy uwagę również na moc, jednak warto przed zakupem doprecyzować na jakiej mocy nam głównie zależy. Moc u producentów przyjmuje kilka wartości jest to np. moc impulsowa, lub moc znamionowa. Ta pierwsza niestety mówi nam tylko o maksymalnej możliwej mocy generowanej na ułamek sekundy przez głośnik a nie regularnej powtarzalnej mocy. Przy zakupie lepiej zwracać w takim wypadku uwagę na moc znamionową dzięki czemu unikniemy wielkich nieporozumień. Ostatnim jednak nie najmniej ważnym czynnikiem przy zakupie głośników jest pasmo przenoszenia mówiące o częstotliwości dźwięku który może być przez dane głośniki wytwarzany. Częstotliwość ta ma znaczenie jednak istnieje tutaj również poważna pułapka ponieważ większa rozpiętość częstotliwości nie oznacza że będzie ona dla nas w pełni odczuwalna. Ludzki zmysł słuchu nie jest przystosowany do odbierania fal na pewnych częstotliwościach dlatego też często sugerowanie się pasmem przenoszenia w części przypadków nie ma większego sensu. Sugerując się tymi czynnikami na pewno wybierzemy dopasowany do potrzeb głośnik nie stwarzający zagrożenia dla naszego budżetu. Przed zakupem dobrze jest porównać możliwie jak najwięcej ofert co przełoży się na możliwie najlepszy wybór. 

Podsumowanie 

Zakup dobrej klasy głośników powinien być podyktowany określeniem naszych potrzeb jako końcowego konsumenta co przełoży się na możliwie najlepsze dopasowanie. Zakup głośnika powinno się traktować bardzo chłodno opierając się na danych podanych przez producenta, materiałach wykorzystanych przy produkcji konkretnego głośnika i opiniach osób będących już posiadaczami. Kwestie przywiązania do marki powinno się odłożyć na drugi plan ponieważ nie ona mówi nam o tym jaki produkt otrzymamy a czyste dane w specyfikacji. Warto jest zauważyć że wybierając głośniki pod względem parametrowym będziemy mieli do dyspozycji szersza półkę produktową niż w przypadku stricte jednej lub kilku najbardziej popularnych marek. Takie podejście zapewni nam również możliwość zaoszczędzenia pieniędzy dzięki wybraniu mniej popularnej jednak równie dobrej marki co ta bardziej znana.