Usługi

Jak znaleźć tani nocleg?

Okres wakacyjny to czas, w którym szukamy różnego typu noclegów. Interesuje nas przede wszystkim ich cena. Zwracamy uwagę na to, aby znaleźć jak najtańszą ofertę noclegową. Nie jest to dziwne w dobie rosnących cen, lecz może okazać się nieco problematyczne jeśli nie wiemy, jak właściwie szukać. W jaki sposób znaleźć tanie noclegi? Odpowiadamy.

Jak znaleźć tani nocleg?Szukaj tam, gdzie niedrogo

Podstawowym błędem, jaki popełnia większość z nas, jest chęć znalezienia taniego noclegu w turystycznej miejscowości i to w dodatku w szczycie sezonu. Zwróćmy uwagę, że sezon wakacyjny trwa mniej więcej od kwietnia do końca września. Mowa tutaj oczywiście o wczasach zagranicznych. W kraju sezon trwa średnio od czerwca do końca sierpnia lub do połowy września. Jeśli wybierzemy się na urlop w lipcu, czyli w szczycie sezonu, z pewnością zapłacimy więcej, niż za ten sam pokój pod koniec sierpnia. Po drugie zaś, nie wybierajmy atrakcyjnych pod względem turystycznym miejscowości. Zakopane, Gdańsk, Mielno – tam ceny są bardzo wysokie. To samo zresztą dotyczy zagranicznych kurortów. Poszukajmy noclegów w miejscowościach położonych nieco na uboczu – tam z całą pewnością będzie taniej. Nawet, jeśli będziemy mieli nieco dalej do morza czy szlaku górskiego, to wynagrodzi nam to niska cena wczasów. Następną kwestią jest wykluczenie hoteli kilku gwiazdkowych. Jeśli chcemy zarezerwować nocleg w niskiej cenie, to zdecydujmy się na hostel, ewentualnie także prywatną kwaterę. Dom wczasowy czy hotel będzie życzył sobie wyższych opłat za nocleg. Oczywiście, im mniej zapłacimy, tym niższy standard otrzymamy. Jeżeli jednak marzy nam się hotel o wysokim standardzie, to pojedźmy na wczasy poza sezonem lub przynajmniej pod jego koniec.

Wakacje z internetu

Poszukiwania taniego noclegu rozpocznijmy w internecie. Tutaj bowiem reklamuje się dziś znaczna większość ośrodków wczasowych, hosteli czy kwater prywatnych. Niestety, nie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „tanie noclegi”, aby uzyskać pełną listę najtańszych punktów. Żadna wyszukiwarka nie pogrupuje bowiem ofert według cen. Musimy więc w każdą stronę wchodzić osobno i sami porównywać ceny poszczególnych noclegów. Zgodnie z powyższym, wykluczmy od razu hotele oraz domy wczasowe o wysokim standardzie. Ofert noclegów możemy również szukać na popularnych portalach ogłoszeniowych. Lwią część stanowią oferty od właścicieli mieszkań prywatnych. Takie noclegi stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Ich minusem jest jednak fakt, iż nie oferują one żadnego wyżywienia ani specjalnych udogodnień. Na wakacje pojedziemy bowiem do zwyczajnego mieszkania, najczęściej w zwykłym bloku. 

Porównywarka ofert

Poszukiwania noclegu na własną rękę może okazać się bardzo czasochłonne. Musimy bowiem wejść w każdą ofertę, porównać ceny i dopiero na końcu wybrać taką, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Niektórzy na takim porównywaniu spędzają całe tygodnie. Niemniej jednak pamiętajmy, że w przypadku rezerwacji noclegów liczy się przede wszystkim czas. Może bowiem zdarzyć się, że ktoś zarezerwuje pokój przed nami. Pomocna może być więc porównywarka ofert noclegowych. Dotychczas kojarzyliśmy ją jedynie z hotelami o wysokim standardzie. Z tego też powodu wiele osób rezygnowało z takiej formy rezerwowania noclegów. Nawet najtańszy hotel jest bowiem droższy od na przykład hostelu. Niemniej jednak obecnie istnieją różnego typu porównywarki ofert noclegowych. Możemy więc skorzystać z takiej, która znajdzie dla nas naprawdę korzystną propozycję. Oczywiście w dalszym ciągu wykluczone zostają oferty najmu krótkoterminowego mieszkań prywatnych. Jest to bowiem bardzo specyficzna forma noclegu, która w naszym kraju dopiero zdobywa uznanie w naszym kraju. Porównywarki ofert dają możliwość nie tylko znalezienia najlepszej dla nas propozycji cenowej, ale również rezerwacji noclegu w wybranym terminie. Nie musimy dzwonić, mailować czy w inny sposób kontaktować się z wybranym ośrodkiem. Wystarczy tylko kliknąć i dokonać rezerwacji bez większych problemów. 

Bez biura podróży

W biurze podróży nie znajdziemy zwykle tanich noclegów. Wyjątkiem są oferty last minute, które jednak nie zawsze okazują się być naprawdę korzystne cenowo. Wiele biur podróży reklamuje się jako takich, które oferują naprawdę tanie wczasy i noclegi. Niemniej jednak tak czy inaczej biuro pobiera prowizję, którą przecież opłaca klient. W internecie znajdziemy jednak portale, które porównują dla nas różne oferty wakacji. Działają one trochę jak porównywarki ofert noclegowych. Tymczasem znajdziemy w nich zarówno pojedyncze oferty noclegów, jak i pełne propozycje wakacji wraz z dojazdem. Co ciekawe, tego typu portale sprawdzają się nie tylko podczas poszukiwania letnich wakacji. Działają one przez cały rok, dlatego możemy znaleźć tam również propozycje wyjazdu na narty czy jarmarki świąteczne, oczywiście wraz z propozycją noclegu.

Znalezienie taniego noclegu stanowi duże wyzwanie. Nie jest też tajemnicą, że wymaga dużej ilości poświęconego czasu. Warto jednak skorzystać z powyższych propozycji, aby znaleźć idealny nocleg dla siebie i rodziny.