Wnętrze

Meble skandynawskie

Meble skandynawskie – gdyby miało powstać zestawienie najbardziej popularnych stylów, na podstawie których urządzane są nasze domy i mieszkania, z pewnością na pierwszym miejscu będzie styl skandynawski. Bez wątpienia klimat nordycki ostatnimi czasy, cieszy się sporym uznaniem. Nic w tym dziwnego, bowiem styl skandynawski wyróżnia się komfortowym użytkowaniem, minimalizmem, uporządkowaniem, wolną przestrzenią oraz lekkością. Warto dowiedzieć się, jakie typy mebli najczęściej występują w wymienionej stylizacji. 

Jeżeli zaplanowaliśmy wykończenie albo remont wnętrza, możemy skorzystać z usługi profesjonalnego projektanta, który pomoże nam w dobraniu odpowiednich mebli w stylu skandynawskich, jak i bardzo funkcjonalnych i estetycznie wyglądających dodatków. 

Design skandynawski

Skandynawski styl, cieszy się tak sporą popularnością, gdyż uznaje się go za ponadczasowy. Jest on modny nie tylko obecnie, ale sprawdzi się też w przyszłości. To bardziej, iż możliwe jest jego łatwe modyfikowanie, dzięki wymianie różnych akcesoriów oraz dodatków. Gdzie byśmy nie patrzyli, do czynienia mamy z dużą liczbą inspiracji, które prezentują design skandynawski. Nie brak jest nawet firm produkujących meble, które projektują je w klimacie nordyckim. Dlatego też meble w skandynawskim stylu, są bardzo łatwo dostępne dla każdej osoby. Skandynawski styl to głównie minimalizm oraz prostota. 

Styl skandynawski – przydatne inspiracje 

W praktycznie każdym miejscu znaleźć można sporo cennych inspiracji. Wystarczy, iż przejrzymy witryny internetowe poświęcone aranżowaniu wnętrz. Skandynawski styl nie jest zbyt trudny do uzyskania. Niezwykle szybko po przeglądnięciu różnorodnych galerii, uda się nam zorientować jakimi najważniejszymi cechami się on wyróżnia. Wówczas sami właśnie, będziemy mieli szansę urządzić w takim klimacie łazienkę, kuchnię, sypialnię, a nawet i całe nasze mieszkanie. 

Najpopularniejsze rodzaje mebli w stylu skandynawskich

Łóżka w stylu skandynawskich

Łóżka w stylu skandynawskim, znaleźć można niewątpliwie w sypialni. Wyróżniają się one głównie jasną, zwykle biała barwą, prostotą, jak również wysoka podstawą. Nierzadko łóżka nordyckie będą się odznaczały dość masywnym zagłówkiem, na którym można ustawiać różne dekoracje. Popularny dodatek stanowią cotton balls, czyli lampki znajdujące się w kuleczkach przygotowanych z nitek bawełnianych. Niewątpliwie nie musimy się zdecydować na łoże małżeńskie, aby utrzymać koniecznie skandynawski styl w swojej sypialni. W końcu przecież osoby zamieszkujące w pojedynkę, w małych kawalerkach, nie pozwolą sobie na tak spore posłanie. Na szczęście i w takiej sytuacji design nordycki, podsuwa nam cenne rozwiązania. Jednym z nich jest łóżko piętrowe, pod którym znajdziemy na przykład miejsce na domową pracownię albo dzienny wypoczynek. Zapoznając się z różnego typu meblami skandynawskimi, zobaczyć możemy, iż nierzadko połączone są one niepowtarzalnym klimatem razem z funkcjonalnością. 

Krzesła w skandynawskim stylu

Meble skandynawskieDokonując wyboru mebli zrobionych w stylu skandynawskim do domowej pracowni albo jadalni, z pewnością zwrócimy szczególną uwagę na krzesła. Najprostsze z modeli wyróżniają się tym, iż wykonywane są z drewna w naturalnej barwie, albo wykończone z użyciem białej okleiny. Ich prosta forma na pewno, dopasuje się bardzo dobrze do wnętrz tradycyjnych. Chcąc mieć bardzo nowoczesna aranżacje, warto dokonać wyboru tapicerowanych albo plastikowych krzeseł w skandynawskim stylu. Te pierwsze, zwykle mają siedzisko jednolite razem z oparciem. Dzięki temu krzesła wykonane w skandynawskim stylu prezentują się delikatnie i minimalistycznie. Natomiast tapicerowane krzesła, mogą wystąpić w podobnych formach do tych zrobionych z plastiku, albo przypominające nieco bardziej kształt jajek. Dzięki czemu, staje się one upodobnione do foteli. Jeśli chodzi o krzesła do domowych pracowni, to zwykle charakteryzują się one nowoczesnym charakterem. Muszą być bardzo wygodne, tym bardziej jeśli spędza się na nich liczne godziny, pełniąc swoje obowiązki zawodowe. 

Meble kuchenne w stylu skandynawskich

Niewątpliwie krzesła wykonane w skandynawskim stylu, znaleźć można także na wyposażenie kuchennych mebli. Mając do dyspozycji małą kuchnię do skandynawskiego stylu, powinniśmy stawiać wyłącznie na minimalizm. Dobrą opcją będą krzesła składane, które można w każdej chwili schować. Natomiast mając kuchenną wyspę, idealne będą hokery. W tym przypadku warto stawiać na drewno naturalne, a nawet i na czarne żeliwo. Dzięki czemu hokery uzyskują solidną, barową formę. Meble kuchenne zrobione w skandynawskim stylu, zwykle mają białe fronty. Mogą być one zrobione z drewna naturalnego, drewnopochodnej płyty z fornirem w białym kolorze, albo laminowane. Dzięki temu uda się nam uzyskać optycznie przestronne oraz jasne pomieszczenie. Nie trzeba się bać, że użycie frontów w jasnej barwie będzie problemem, jeśli chodzi o utrzymywanie ich w czystości, gdyż producenci starają się je zabezpieczać specjalną powłoką stanowiącą ochronę przed zabrudzeniami.