Zdrowie

Ośrodek terapii uzależnień

Z roku na rok coraz więcej rodzin boryka się z problemem alkoholizmu i narkomanii. Ośrodek terapii uzależnień pomoże Tobie i Twoim bliskim pozbyć się nałogów i wrócić do zdrowego życia. Nasza placówka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, a zintegrowane podejście do leczenia gwarantuje całkowite uwolnienie od nałogów. Od wielu lat specjalizujemy się w pracy z osobami uzależnionymi od alkoholu i narkotyków, leków, hazardu, komputera, Internetu, seksu, pracy itd. Wypracowaliśmy skuteczne metody, które uratowały już wiele uzależnionych osób.

Dlaczego ośrodek terapii uzależnień?

Leczenie narkomanii można prowadzić zarówno w warunkach szpitalnych, jak i ambulatoryjnych, w zależności od stadium choroby. Pamiętaj, im szybciej zwrócisz się do specjalistów, tym łatwiej i szybciej poradzisz sobie z uzależnieniem. Nasz ośrodek terapii uzależnień stał się dla wielu osób pierwszym krokiem do rozpoczęcia nowego życia: zdrowego, szczęśliwego i wolnego od alkoholu i narkotyków. Nasza placówka działa na warunkach całkowitej anonimowości i poufności. Każdego klienta traktujemy z szacunkiem i jesteśmy pewni, że każdy jest w stanie poradzić sobie z problemem i jesteśmy gotowi w tym pomóc. 

Leczenie uzależnienia od narkotyków i alkoholu

Narkomania to śmiertelne uzależnienie od zażywania środków odurzających o działaniu psychoaktywnym. Narkomania prowadzi do osobistej, fizycznej i intelektualnej degradacji, zamieniając człowieka w osobę niebezpieczną społecznie. Samo leczenie narkomanii bez pomocy specjalistów jest prawie niemożliwe.

Terapia psychoterapeutyczna pomaga uzależnionemu rozpoznać problemy osobiste, które doprowadziły go do narkomanii i wyrobić sobie negatywne nastawienie do używania narkotyków. Podobnie przebiega terapia uzależnienia od alkoholu, w ośrodku terapii uzależnień niezbędna jest detoksykacja, wspomaganie organizmu witaminami i mikroelementami, psychoterapia i często wszywka alkoholowa.

Jak przebiega leczenie w ośrodku terapii uzależnień?

Początek to zebranie wyników badań i badanie lekarskie oraz psychologiczne. Aby stworzyć skuteczny plan terapii farmakologicznej, pierwszym krokiem jest zebranie wszystkich wyników analiz, co pozwala na określenie ogólnego stanu fizycznego, stadium choroby i obecności chorób współistniejących. Detoks jest niezbędny w terapii antynarkotykowej i antyalkoholowej. Na etapie detoksykacji resztki substancji toksycznych są usuwane z organizmu za pomocą leków, przezwycięża to efekt odstawienia i przywraca się normalne funkcjonowanie organizmu.

W naszym ośrodku terapii uzależnień pracują doświadczeni specjaliści, którzy pomagają osobom uzależnionym wypracować nowy styl życia: zdrowy, udany, pełen pozytywnych emocji. Nasi terapeuci przyczyniają się do przywrócenia więzi społecznych i rodzinnych, poszukiwania pracy i hobby, kształtowania celów w życiu. Takie wsparcie pozwala uniknąć powrotu do uzależnienia.

Wsparcie terapeutów z ośrodka terapeutycznego uzależnień

Uzależnienie od narkotyków i alkoholu stało się prawdziwą plagą naszych czasów, ponieważ ta śmiertelna choroba często dotyka młodych ludzi dopiero wchodzących w życie. Ośrodek terapii uzależnień prowadzi skuteczne leczenie narkomanii i alkoholizmu, pomagając pacjentom ponownie stać się członkami społeczeństwa, powrócić do odnowionego życia.

Psychoterapia jest ważną częścią leczenia uzależnień w ośrodku terapii uzależnień

Psychoterapia jest ważnym elementem pracy z uzależnieniem. Wykwalifikowani specjaliści z naszego ośrodka leczenia uzależnień są zawsze gotowi na przyjęcie pacjentów i służą fachową pomocą. Należy jednak wziąć pod uwagę, że leczenie uzależnienia od narkotyków / alkoholu wymaga czasu (od 3 do 6 miesięcy) i obejmuje łączne stosowanie środków zachowawczych i psychoterapii. Zajęcia indywidualne i grupowe przyczyniają się do stabilizacji stanu ducha, pozwalają zidentyfikować i zneutralizować przyczyny choroby, a także przywrócić umiejętności komunikacyjne. Połączone podejście minimalizuje prawdopodobieństwo nawrotu, a anonimowość leczenia pozwala uniknąć potępienia kolegów, przyjaciół itp. Skontaktuj się z naszym ośrodkiem terapii uzależnień w celu konsultacji i zaplanowania indywidualnego programu leczenia.

Problem alkoholizmu i narkomanii

Ośrodek terapii uzależnień
Ośrodek terapii uzależnień

Wielu ludzi, którzy uzależnili się od alkoholu lub środka powierzchniowo czynnego, myśli, że profesjonalne wyjście się z ciężkiego picia i detoksykacja pomoże wyzdrowieć. Ale w praktyce terapia lekowa wpływa tylko na fizjologiczny aspekt choroby. Nawet po oczyszczeniu z toksyn i normalizacji funkcji narządów wewnętrznych nie znika ochota na picie czy przyjmowanie używek. Niestety nie wszyscy rozumieją wagę psychoterapii, więc tracą cenny czas i wracają do specjalistów już z ciężką postacią uzależnienia.

Główne przyczyny niejednoznacznego podejścia do psychoterapii: nieufność do lekarzy w szpitalach, strach przed negatywnymi konsekwencjami wpływu na psychikę. Brak informacje o efektywności pobytu w ośrodku terapii uzależnień, gdy nie ma pewności co do pozytywnego wyniku.

Specjaliści pracują z alkoholikami/narkomanami nad przyczynami choroby i pomagają im zdobyć te cechy i umiejętności, które pozwolą im być trzeźwym i szczęśliwym:

  • Stabilność emocjonalna.
  • Tolerancja na stres.
  • Pozytywne myślenie.
  • Silna wola.
  • Pewność siebie.
  • Jasne zasady moralne i etyczne.

Byli uzależnieni zrozumieją, że lepiej żyć bez narkotyków i alkoholu pod każdym względem, bo udaje im się znaleźć pracę, normalizować relacje z rodziną, zdobywać ekscytujące hobby i otaczać się ludźmi o podobnych poglądach. Ośrodek terapii uzależnień w pełni spełnia wymagania zarówno alkoholików, narkomanów, jak i ich krewnych. Wśród stosowanych metod: terapia poznawczo-behawioralna, psychoanaliza, grupowy i osobisty trening psychologiczny. Dodatkowo prowadzimy rozmowy motywacyjne, jeśli pacjent nie jest pewien pozytywnego wyniku leczenia lub odmawia terapii odwykowej.