Wnętrze

Meble loftowe

Meble loftowe – gdzie je można zastosować? Czy warto zdecydować się na meble loftowe? Te industrialne elementy wyposażenia nie narzekają generalnie na brak zainteresowania. Polacy chętnie je wybierają, ponieważ stawiają na proste i zarazem bardzo przydatne rzeczy. Jakie są główne cechy takich elementów wyposażenia? Zapoznaj się także z propozycjami mebli loftowych, które można umieścić w rozmaitych miejscach na terenie domu, czy mieszkania.

Czym wyróżniają się – na tle innych – meble loftowe?

Najważniejsza kwestia dotyczy samego stylu industrialnego. To właśnie bowiem do tej aranżacji powinny być dopasowywane meble loftowe. Czym zatem cechuje się ten coraz popularniejszy styl? Istnieje on już od kilkudziesięciu lat. Wszystko zaczęło się zaś na terenie Stanów Zjednoczonych. Mniej więcej w połowie poprzedniego wieku na obszarze tego państwa nie brakowało rozmaitych, nieużywanych terenów fabrycznych. Te opuszczone lokalizacje zaczęły być przekształcane w budynki mieszkalne. Stawiano na prostotę oraz minimalizm. I tak jest do dzisiaj. Warto od razu dodać, że w stylu industrialnym eliminuje się zbędne akcesoria oraz dodatki. Najważniejszy jest komfort osób, które mieszkają na terenie konkretnego domu, czy mieszkania. Co jeszcze się liczy? Przestrzeń. Meble loftoweWyeliminowanie zbędnych dodatków pozwala uzyskać więcej miejsca. Dzięki temu domownicy czują się bardziej swobodnie. Warto zaznaczyć, że meble loftowe powinny być dobrane w ten sposób, by nie wyglądały one na zbyt małe. Dlatego, w razie konieczności, warto skonsultować swoje decyzje ze specjalistami. Co jeszcze ma znaczenie? W stylu industrialnym dominującymi kolorami są biel, szarość oraz beż. Nie wspominamy o tej kwestii przypadkowo. Pod tym kątem także powinny być bowiem kupowane meble loftowe. Najlepiej zdecydować się na elementy wyposażenia, które będą wykonane z drewna, czy metalu. Połączenie obu tych komponentów także jest zaś wskazane jako optymalne. Zastosowany materiał to nie wszystko. Jeśli wybierzesz meble loftowe (drewniane z metalowymi dodatkami), to cała kompozycja będzie na pewno w 100% spójna. Jak to jest z kwestiami wizualnymi? Wygląd mebli nie jest tutaj najważniejszy. To jednak nie oznacza, że mają być one brzydkie itp. Możesz bowiem kupić gustowne elementy wyposażenia, które będą bardzo solidne, odporne oraz praktyczne. Czasami ludzie idą jednak krok dalej. Specjalnie szukają, a potem kupują meble loftowe, które mają np. widoczne ślady użytkowania.

Meble loftowe do salonu

Na jakie meble loftowe zdecydować się w przypadku tego pomieszczenia? Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj m.in. szafka RTV. Masz w salonie telewizor? Chcesz stworzyć sobie i innym domownikom odpowiednie miejsce do oglądania rozmaitych seriali, sportu itp.? Profesjonalnie wykonana (z porządnej klasy drewna) szafka RTV będzie zatem znakomitym rozwiązaniem. Możesz na niej swobodnie umieścić odbiornik telewizyjny. Takie meble są nie tylko gustowne, ale także bardzo praktyczne (a to jedna z najważniejszych cech stylu industrialnego). Po bokach znajdują się np. rozmaite szafeczki, do których możesz włożyć elementy przydatne w czasie oglądania, czy dokumenty itd. W przypadku salonu polecane są także inne meble loftowe. Chodzi o stoliki kawowe. Można przy nich ugościć zaproszonych członków rodziny, czy znajomych itp. Oczywiście, w czasie wyboru takich elementów wyposażenia warto zdecydować się na sprawdzonego producenta. Dzięki temu jakość mebli nie będzie pozostawiała nic do życzenia.

Meble loftowe do kuchni

W aranżacji industrialnej spore znaczenie odgrywają wolne przestrzenie. Często z dwóch lokalizacji robi się zatem jedną, ale większą… Takie działania nierzadko dotyczą właśnie kuchni. W jadalni każdy z nas przebywa na ogół dość dużo czasu. W czasie nie tylko przygotowywania posiłków, ale także ich spożywania. Dlatego warto zrobić wszystko, by to miejsce było dla nas w 100% komfortowe i praktyczne. Jakie meble loftowe wybrać? Rekomendowane przez ekspertów są m.in. stoły. Jak selekcjonować takie produkty? Na pewno warto zdecydować się na meble loftowe tego typu, które są wykonane z porządnego materiału. Tak, by służyły nam przez długie lata. Dodatkowo trzeba zwracać uwagę na gabaryty. Wielkość stołu powinna być dopasowana nie tylko pod kątem rozmiarów danego pomieszczenia. Liczy się także oczywiście liczba członków danej rodziny.

Meble loftowe do spiżarni

Szukasz czegoś odpowiedniego do przechowywania np. przetworów? Sam je produkujesz albo możesz liczyć w tym temacie na rodziców? Słoiczki z dżemami, czy pysznymi (i zarazem bardzo zdrowymi) sokami mogą być przechowywane np. na metalowych regałach. Tego typu elementy wyposażenia świetnie pasują do aranżacji wykonanej w stylu industrialnym. Dlaczego? Są one solidne i wytrzymałe. Jak sama nazwa wskazuje, takie regały są metalowe. Kolejna ważna zaleta to praktyczność. Nie brakuje im również uniwersalności. Wszak na takich regałach mogą być przechowywane nie tylko słoiki, ale także np. książki itd. Jeśli zdecydujesz się na tego typu meble loftowe, to sprawdź maksymalne obciążenie (potem nie przekraczaj tej wartości).