Wnętrze

Jak położyć płytki drewnopodobne?

Wykończenie podłogi jest ważną częścią zaaranżowania nowego mieszkania i przeprowadzenia remontu w już zamieszkanym. Wraz z rozwojem technologii wiele uwagi przywiązuje się do nowoczesnych wykończeń o wysokiej jakości. Spośród szerokiej gamy oferowanych towarów płytki ceramiczne drewnopodobne są uznawane za szczególnie popularny materiał okładzinowy. Poszukując tanich i wysokiej jakości materiałów trzeba odwiedzić outlet płytek ceramicznych, to tutaj można trafić na piękne kafelki drewnopodobne. Wiele osób rozważa samodzielne wykończenie podłogi i zastanawia się jak położyć płytki drewnopodobne https://ceramixplytki.pl/10-plytki-drewnopodobne?

Jakie funkcje spełniają kafelki drewnopodobne?

Płytki ceramiczne podłogowe imitują drewno pod względem struktury i kształtu. Dziś taka powłoka jest w stanie tak realistycznie oddać każdy rodzaj drewna, że na pierwszy rzut oka dość trudno jest odróżnić imitację. Powierzchnia podłogi wykończona takimi płytkami podłogowymi może wyglądać monolitycznie lub powtarzać opcje montażu parkietu. Jednocześnie w pracy można używać kilku rodzajów kafelków drewnopodobnych o różnych odcieniach i rozmiarach, tworząc skomplikowane rysunki i panele dekoracyjne.

Sama płytka to zimny materiał. Ze względu na wyjątkową fakturę i wzór zmienia się percepcja: drewnopodobna ceramika podłogowa dokładnie odwzorowuje fakturę i rozmiar naturalnych desek. Ponieważ drewno jest materiałem ciepłym, wizualnie płytki wydają się ciepłe i przyjemne. Szczególnie efekt skojarzeń jest wzmocniony w połączeniu z systemem ciepłej podłogi.

Na zewnątrz płytki ceramiczne https://ceramixplytki.pl drewnopodobne posiadają gładką powierzchnię, czasem z lekkim reliefem. Biorąc pod uwagę potrzeby współczesnego nabywcy, marki opracowują różne rodzaje powłok: powierzchnia może być matowa, z antypoślizgowością. Matowa faktura dodaje realizmu materiałowi, efekt antypoślizgowy zapobiega upadkom i kontuzjom. Na szczególną uwagę zasługują odmiany z efektem 3D, które są w stanie wizualnie nadać objętość zarówno poszczególnym elementom powłoki, jak i całemu pomieszczeniu. Na wyprzedaży płytek ceramicznych można trafić na naprawdę ciekawe kafelki i zaoszczędzić na całym procesie wykańczania mieszkania.

Jak położyć płytki drewnopodobne?

Układanie płytek ceramicznych podłogowych należy rozpocząć od przygotowania podłoża, czyli dokładnego oczyszczenia. W przypadku zauważenia nierówności na podłodze, należy użyć zaprawy samopoziomującej do wyrównania powierzchni. Niezbędnym zabiegiem przed położeniem kafelków drewnopodobnych jest zagruntowanie całej powierzchni, pamiętając, że materiał gruntujący musi zostać wchłonięty. Tak zwane układanie płytki podłogowej na sucho pozwoli dokładnie zaplanować oś układania i prawidłowo je rozmieścić.

Jak położyć płytki drewnopodobne?Kolejnym krokiem jest dokładne nałożenie na podłogę zaprawy klejowej, której grubość powinna być zgodna z zaleceniami producenta. Fachowcy do tego celu wykorzystują pacę grzebieniową, która umożliwia dokładne rozprowadzenie kleju na podłodze. Gdy klej stwardnieje, należy odkurzyć powierzchnię podłogi za pomocą mokrej gąbki. Kolejny krok to układanie płytki ceramicznej drewnopodobnej zgodnie z wybranym schematem. Najlepiej rozpocząć od układania całych kafelków, dopiero później będzie można zadecydować o konieczności docinania. Fachowcy doradzają, aby w przypadku płytek drewnopodobnych zastosować przesunięcie maksymalnie do 1/3 długości sąsiadującego kafelka. Tak zwany układ w cegiełkę w przypadku tych płytek nie jest wskazany. Po zakończeniu procesu układania należy wykonać fugowanie, które jest zwieńczeniem całego procesu.

Dlaczego warto wchodzić na outlet płytek ceramicznych?

Wyprzedaż płytek ceramicznych obejmuje materiały dobrej jakości bez uszkodzeń, warto korzystać z takich akcji oferowanych przez sklepy zajmujące się dystrybucją takich materiałów wykończeniowych. Popyt na płytki ceramiczne drewnopodobne tłumaczy się masą zalet. Głównym jest faktura imitująca wszystkie rodzaje drewna, w tym cenne, różne rodzaje jego piłowania: promieniowe lub styczne.

Kafelki drewnopodobne wyglądają pięknie: taka powłoka pozwala zademonstrować delikatny smak właścicieli domu. Materiał różni się różnymi kształtami: w sprzedaży są kwadratowe, wąskie wydłużone, ze ściętymi rogami. Płytki podłogowe produkowane są w bardzo dużych i bardzo małych rozmiarach. Płytki te mogą znacznie zaoszczędzić budżet: kosztują mniej niż parkiet z litego drewna i są trwalsze niż drewno.

Kafelki drewnopodobne doskonale wpasowuje się w każdy styl wnętrza, niezależnie od tematyki kierunku. Są odpowiednie w stylach klasycznych, nowoczesnych, etnicznych, ekologicznych i kreatywnych kierunkach projektowych. Dlatego sklepy budowlane posiadają dużą ilość wzorów takich płytek podłogowych. Ich zakup nie musi wiązać się z dużym wydatkiem, warto śledzić wyprzedaże na outlet płytek ceramicznych i ograniczyć koszty wykończenia podłogi. A trzeba pamiętać, że materiał ten posiada szeroką gamę naturalnych odcieni, dzięki czemu kafelki można dopasować do odcienia drzwi, mebli czy dodatków. Płytki o strukturze drewna mogą być stosowane, jako podłoga w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza w pomieszczeniach o dużej wilgotności: poślizg jest wykluczony. Z tego materiału można ułożyć dowolny wzór – od desek parkietowych po różne ornamenty i panele dekoracyjne.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl