Jak wyglądają kontenery mieszkalne?
Jak wyglądają kontenery mieszkalne? Ceny nieruchomości mieszkalnych szybują i znajdują się w wyraźnym trendzie wzrostowym. Sytuacja utrzymuje się na rynku pierwotnym oraz wtórnym. A może powinieneś podejść do tematu alternatywnie i zainwestować w kontenery mieszkalne. Czym się charakteryzują, jak wyglądają, jakie wyposażenie posiadają?
Praktyka zamawiania kontenerów – indywidualna produkcja, ale też możliwość wynajmu
Kontenery mieszkalne, ewentualnie socjalne zamawiasz najczęściej od bezpośredniego producenta z możliwością optymalizacji aranżacji. Kontenery mieszkalne przypominają w dużym stopniu mikroapartamenty, a często wygrywają z nimi pod kątem metrażu, ponieważ mikroapartament to minimum (około) 16m2. Przy zamawianiu kontenera mieszkalnego powinieneś przemyśleć kwestię tzw. modułowej rozbudowy, a także przyłączy, obowiązkowo wodnych, kanalizacyjnych. Z elektrycznością i dostępem do internetu nie ma najczęściej problemu. Kontenery mieszkaniowe spotkasz w wielu wersjach jakościowych, od klasy standard po premium, w zależności od przystosowania aranżacji. Większość producentów świadczy usługi montażu oraz serwisu, co usprawnia organizację podobnej współpracy.
A może po prostu kontakt z wypożyczalnią?
Nie musisz zamawiać kontenerów mieszkalnych, socjalnych od producenta, ale postawić na opiekę wypożyczalni, co umożliwia lepszą ocenę techniczną. Takie konstrukcje, co do zasady zamawiasz pod większe, dłuższe projekty inwestycyjne, infrastrukturalne, budowlane, ale nawet w celach promocyjnych, czy do poszerzenia wpływów branżowych. Wydzielenie oddziału firmy w kontenerze to raczej standardowa praktyka, np. u deweloperów.
Czy to rozwiązanie na czasy kryzysowe?
Kontener mieszkalny to już nie rozwiązanie sezonowe (okresowe), tylko całoroczne. Akurat kontener mieszkalny na działkę wprowadzisz bez zezwolenia, co dla wielu ludzi oznacza pewien wybór w sytuacji mocno kryzysowej. Wystarczy własna, uzbrojona działka i dostęp do taniego kontenera, żeby przetrwać praktycznie każdy kryzys. Dla wielu gmin kontenery mieszkalne 35m2 – 50m2 to rozwiązanie problemu przymusowo eksmitowanych lokatorów.
Najpopularniejsze rodzaje kontenerów spotykane na rynku
Na rynku występują kontenery mieszkalne, handlowe, kontenery biurowe doskonale wyróżniające się na budowach, albo w firmach często zmieniających lokalizację, czy to ze względu na sezonowość, czy na specyfikę grupy docelowej, kontenery szatniowe z funkcjami socjalnymi, kontenery sanitarne coraz popularniejsze ze względu na ograniczoną dostępność do służby zdrowia.
Na jakie wyposażenie możesz liczyć w kontenerze mieszkalnym?
Mieszkanie z kontenera zapewnia całkiem ciekawe warunki aranżacyjne. Przede wszystkim modułowa konstrukcja to szansa na optymalny podział przestrzeni, oczywiście w zależności od dostępnego metrażu. Efektywniej podzielisz kontener 50m2 niż 15 m2. Większość ludzi preferuje mniejsze pomieszczenia do życia ze względu na brak problemów eksploatacyjnych, mniejszą presję na porządki, minimalizm. W kontenerze mieszkalnym zmieści się spokojnie pełna lub częściowa garderoba, pełnowymiarowe łóżka, kuchnia z niezbędnym sprzętem AGD (w większości przypadków wystarczy lodówka i mikrofalówka, aby poradzić sobie przy dłuższych pobytach), łazienka z prysznicem (z reguły bez zabudowy, chociaż spotyka się też kontenery luksusowe z mocno rozbudowanymi przestrzeniami sanitarnymi, nawet dla wielu osób, czy ze strefą SPA. Kontenery biurowo – socjalne niczym nie różnią się od zwykłego apartamentu ze względu na zabudowę wszystkich instalacji w ścianach. Panele podłogowe, nowoczesne oświetlenie hermetyczne, zabezpieczenia przeciwpożarowe to tylko niektóre ze standardowych dodatków. W kontenerze nie zabraknie również internetu, dostępu do podstawowych mediów, systemu wymiany powietrza na świeże. Jeden z głównych problemów przy wyborze kontenera mieszkalnego to izolacja termiczna. Praktycznie każda wypożyczalnia, producent dowozi obiekt w wybrane przez klienta miejsce, więc nie musisz obawiać się wysokich kosztów transportu.
Zobacz także:
- kontener magazynowy cena https://www.balticon.pl/wynajem-kontenerow-magazynowych/
- kontener biurowy z wc https://ecocontainers.com/33-biurowe
Co uzależnia cenę kontenera mieszkalnego, biurowo-socjalnego?
Cenę kontenera mieszkalnego uzależnia najczęściej zakres aranżacji, modułowa rozbudowa, jakość materiałów wykończeniowych, optymalizacja dodatkowych zabezpieczeń (alarm, ochrona). Do tego inna cena występuje przy wynajmie krótko lub długoterminowym, czy przy pełnym zakupie. Gotowe kontenery mieszkalne to opłacalna inwestycja ze względu na szybkie przekształcenie pod dowolne warunki, czy to biurowe, socjalne, a nawet sanitarne.
Kilka słów na zakończenie
W dłuższej perspektywie kontenery zaczną realnie rozwiązywać problemy mieszkaniowe i ustalać nowy standard życiowy ze względu na ogromną mobilność. Dla niektórych pracowników życie w kontenerach to rutyna. Z drugiej strony budowa kontenera daje producentom, wypożyczalniom nieograniczone opcje kształtowania oferty, nawet pod klientów premium doceniających maksymalną wygodę. Wygląd kontenerów mieszkalnych tak naprawdę nie różni się specjalnie od zwykłego apartamentu, a zawiera nawet więcej funkcji dotyczących bezpieczeństwa.