Nieruchomości

Nowe mieszkania nad morzem

Czy nowe mieszkania nad morzem są opłacalne? Kupno mieszkania to popularny sposób na lokowanie własnych środków. W ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać dochód pasywny. Nowe mieszkania nad morzem są atrakcyjne dla turystów i szczególnie cenione. 

Ile możemy zarobić na wynajmie wakacyjnym? Ile możemy zarobić w porównaniu z tradycyjnym leasingiem? Ile będzie nas kosztowało kupno nowego mieszkania nad morzem? Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania? Jakie zalety możemy wyróżnić między nieruchomościami resortowymi? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelnika.

Ile możemy zarobić na wynajmie wakacyjnym?

Warto wspomnieć, że nowe mieszkania nad morzem kuszą przede wszystkim perspektywą zarobienia na czynszu. Rzecz w tym, że nieruchomości mogą być świetną inwestycją kapitału osobistego – a z czasem ich wartość będzie większa. Dodatkowo tego typu obiekty umożliwiają pasywny dochód ze względu na rosnącą popularność wynajmu. Nowe mieszkanie nad morzem na pewno przyniesie rentowność wynajmu, z tą różnicą, że zazwyczaj możemy liczyć na wysokie dochody krótkoterminowe. Różnica nie jest znacząca, jednak segment noclegowy charakteryzuje się wyższą rentownością. Warto podkreślić, że obecnie istnieją różne platformy internetowe, na których można znaleźć atrakcyjne oferty, a ich wyszukanie nie stanowi problemu. W efekcie wzrasta prawdopodobieństwo pozytywnego zakończenia całego procesu. Co ciekawe, na noclegach można zarobić bez wydawania dużych pieniędzy na promocję czy marketing.

Polecamy uwadze oferty:

Ile możemy zarobić w porównaniu z tradycyjnym leasingiem?

Nowe mieszkania nad morzem
Nowe mieszkania nad morzem

Aby dowiedzieć się więcej o zaletach nowego mieszkania na nabrzeżu, oto krótki przykład. Mniejsze mieszkanie dwupokojowe w Poznaniu kosztuje wynajmującego około 2000 zł miesięcznie. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku mieszkań, bo jeśli mieszkanie kosztuje około 200 zł za dobę i mieszka w nim od 2 do 4 osób, miesięczny dochód może wynieść nawet 6 000 zł. Jak łatwo wywnioskować, nieco ponad tygodniowy czynsz wystarczy, aby zarobić tyle, co na tradycyjnym wynajmie nieruchomości. Warto jednak pamiętać, że przy takich obliczeniach należy zawsze zachować ostrożność – skala kosztu jest inna w obu przypadkach. Jak można się spodziewać, imprezy noclegowe wymagają od nas nieco większego wysiłku. Nowe mieszkania nad morzem muszą być regularnie sprzątane z czynnościami takimi jak pranie, prasowanie, czyszczenie powierzchni itp. Ponadto nieruchomość zużywa się nieco szybciej. Nasza własna praca, o której czasem zapominamy, to także wysiłek.

Ile będzie nas kosztowało kupno nowego mieszkania nad morzem?

Wiele osób zastanawia się, ile będzie kosztować nowe mieszkanie nad morzem. Dotyczą one głównie kupowania wybranych przedmiotów. W miastach na północy kraju popyt na mieszkania jest duży, dlatego wynajmowane są różne nieruchomości. Ponieważ właściciele konkurują ze sobą, ich standardy z roku na rok się poprawiają. Nieco inaczej w przypadku imprez noclegowych. Poprzeczka od początku powinna być wysoka. Odwiedzający oczekują atrakcyjnych warunków i lokalizacji. W skrajnych przypadkach za metr kwadratowy zapłacilibyśmy nawet dziesiątki tysięcy dolarów. Jednak np. w Kołobrzegu ceny są znacznie niższe – około 7000 zł za metr kwadratowy. Jest to jednak wartość średnia i zmienia się w zależności od kryteriów, z którymi mamy do czynienia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

Wybór nowego mieszkania nad morzem nie jest łatwym zadaniem. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka niuansów, które z pewnością zrobią różnicę. Na przykład rozmiar ma znaczenie. Jak łatwo się domyślić, najpopularniejsze apartamenty są dwu- lub trzypokojowe. Ważne są plany zagospodarowania przestrzennego i infrastruktura. Uwaga sprzedających – nasze opłaty za zakup nieruchomości od dewelopera będą niższe niż za zakup od pośrednika. Pamiętaj kiedy kupować – ceny są nieco wyższe w szczycie sezonu. Lokalizacja jest bardzo ważna dla przyszłych gości – jeśli w pobliżu znajduje się atrakcja, zwiększa się prawdopodobieństwo wynajęcia lokalu.

Jakie są zalety nieruchomości na wakacje?

Nowe mieszkanie nad morzem to zdecydowanie inwestycja warta rozważenia. Wielu Polaków inwestuje w ten sposób swoje pieniądze. Z nieruchomości można korzystać w czasie wakacji, a także poza sezonem. Eksperci twierdzą, że rentowność inwestycji może z powodzeniem sięgać około 8% rocznie. Inwestorzy wybierają mieszkania z odpowiednim zapleczem usługowym.